Čím se zabývá tvoje firma?

Zabýváme se přes pět let prodejem koupelnových vybavení formou e-shopu na Slovensku a v Čechách. Firma jsem v základu já, můj kamarád, sestra a kolegyně. V roce 2019 jsme rozběhli nový projekt. Jde o prodej wellness produktů. Kromě nového webu to znamená také showroom. Člověk si tak může na vlastní kůži porovnat základní, střední a luxusní třídu saun a vířivek. Díky tomu zjistí proč si vybrat ten který produkt.

Co děláš ve firmě ty?

Moje role je rozhodování v rámci financí. Kde a kdy správně investovat. Kromě toho řeším interní systémy.

Nedávno jsme přijali novou kolegyni. Řeší telefony, reklamace a nutné záležitosti s chodem e-shopu. Také bude uvádět videa, která natáčíme. Konečně je tak budeme mít i v češtině.

Jak se vzděláváš?

Vzdělávací videa, články, občas zajdu na nějaké školení nebo přednášku. Aktuálně mám rozečteného Tomáše Baťu. Kratší knihu o systému řízení firmy. Následně tyto věci zkouším aplikovat v každodenní praxi.

Co se potřebuješ doučit?

Delegovat. Uvědomil jsem si, že raději dělám věci sám, než bych je někomu vysvětlil. Teď pracuji už se třemi lidmi. V tomto se tedy potřebuji posunout. 

Co byste udělali ve firmě dnes jinak, kdybyste znovu začínali?

Když jsme dříve hledali firmy ke spolupráci, tak jsme někdy šli i za někým, kdo vycházel cenově nejlépe. Dnes už vím, že to byla chyba. Je lepší jít vždy rovnou za profíkem a nebát se ho zeptat o radu. 

Také bych se mnohem více vzdělával. Řešil bych hned od začátku nějakého zkušeného mentora. Já jsem se učil za pochodu a také je to možnost, ale má to svou cenu.

Co ty a návyky?

Miluji sport. 

Den začínám cvičením. Jednoduchý strečing. Také mám rád studenou sprchu.

Dlouhodobě navštěvuji fitko. Vždy propadnu nové činnosti, kterou si vyzkouším, zdokonalím se v ní a pak mě omrzí a zkusím něco dalšího. Aktuálně je to amatérská liga v badmintonu. Rád si zahraji volejbal. Před tím plavání, box, sebeobranu, basket… 

Pokud jde o jídlo, tak jím jen když mám hlad. Nejím pravidelně. Nekombinuji bílkoviny a sacharidy. Nedělám to striktně, ale když mám možnost si vybrat tak toto je pravidlo, kterým se řídím.

Je něco s čím bojuješ?

Co potřebuji lépe nastavit je můj harmonogram dne. Abych v práci mohl skončit dříve a mohl lépe oddělit soukromý život od toho pracovního. V tom pokulhávám. Některé dny se mi nechce tolik pracovat a jiné zase pracuji až moc a zapomínám na sebe. S tím také souvisí ta delegace práce, o které jsem mluvil. Také potřebuji nějaké vzdělání v time-managementu. To mi chybí.

Knihu, kterou bys doporučil?

Pět jazyků lásky (Gary Chapman).

Co je pro tebe pochvala?

Slovní uznání. 

Co tě dobíjí?

Kromě sportu jsou to například výlety o samotě někam, kde to neznám. Mám díky tomu čas řešit sám sebe. 

Z čeho máš strach?

Že strach bude silnější, než já.

Jaká je tvoje vize?

Posunout se v byznysu na úroveň, kdy budeme mít zaběhnutou firmu do 10 zaměstnanců. Naučit se delegovat věci, abych mohl více žít a cestovat. Abych alespoň dva měsíce v roce mohl odjet sám do neznáma a být spjatý se životem. Všechno ostatní mi přijde jako umělý život, taková “komfortní bublina”. Přesto je důležité to vybalancovat. Je potřeba mít i nějaké “hnízdo”, kam se můžu vrátit a načerpat tam stabilitu. Ale není dobré zůstávat tam moc dlouho.

__

Stránky firmy: 
welldo.cz
vyberovekoupelny.cz